Degustacje i odwiedziny w winnicach

Najlepszym sposobem na poznanie wina jest jego degustacja z ekspertem, który przedstawi nam kolejne etapy oceny i smakowania wina. Wskaże różnice, zwróci uwagę na niuanse, a także wyjaśni ich przyczynę. Takie świadome smakowanie wina jest cennym doświadczeniem dla wszystkich, którzy interesują się tematyką, ale także po prostu lubią ten szlachetny trunek i chcieliby po prostu się na nim „znać”.

Współpracujemy z najlepszymi specjalistami od wina w Słowenii. Są to osoby odpowiedzialne za jakość jednych z najlepszych win w Europie. Podczas organizowanych przez nas degustacji uchylają rąbka tajemnicy swojego warsztatu, a także fachowo wprowadzają w świat oceny smaku, zapachu i innych cech wina.

Zwiedzanie winnicy pozwala na pełne poznanie procesu powstawania wina. Od samego źródła, jakim jest gleba na jakiej rosną poszczególne szczepy krzewów winnych, poprzez proces zbierania, wstępnej obróbki, fermentację, aż po butelkowanie i przechowywanie. Odwiedziny w okresie winobrania pozwalają dodatkowo na skosztowania owoców w ostatniej fazie dojrzewania, dzięki czemu lepiej można zrozumieć proces kształtowania się smaku gotowego trunku

Degustacje i zwiedzane winnic mogą odbywać się z udziałem polskiego tłumacza – przewodnika.

Oferta jest przeznaczona dla grup powyżej 6 osób dorosłych